POSTA@ONURERDEN.COM
Beyanımdır
Herşeyden

Beyanımdır

Onur Erden tarafından yazıldı.

Haksızlığa Uğrayışıma İlişkin Açıklamalarım

Ben Onur Erden. Bu yazıda geçtiğimiz hafta (27.7.2016) başıma gelmiş talihsiz bir olayı anlatmaya çalışacağım.

26.09.2011 tarihinden beri bir İBB iştiraki olan Belbim AŞ’de çalışmaktayım. Geçtiğimiz seneden beri de Risk Yönetimi Sorumlusu olarak şirkette görev almaktaydım.

Bildiğiniz üzere, Temmuz ayının ortasında ülkemiz son derece üzücü zamanlar geçirmiştir; bir grup vatan haini ülkenin yönetimine el koymaya çalışmış, ancak başarısız olmuştur. Süreç içerisinde ise yüzlerce vatandaşımız maalesef şehit düşmüş, binlercesi ise yaralanmıştır.

Söz konusu girişimin FETÖ tarafından organize edildiği ve uzun zamandır planlandığı kısa zamanda anlaşılmış, bu terör örgütüne gönül veren herkes teker teker tespit edilip özellikle kamu kurum ve kuruluşlarından uzaklaştırılmaya başlanmıştır.

Bu çalışmalar kapsamında, FETÖ ile doğrudan ya da dolaylı hiçbir bağlantısı olmayan kişiler de maalesef etiketlenmiş ve tazminatsız bir şekilde, hakları da verilmeden işten çıkartılmıştır. Bunlardan birisi maalesef benim.

Benimle birazcık muhabbet etmiş olan, sosyal medya hesaplarımı inceleyen birisi o hainler ile zaten alakam olmadığını biliyordur. Birazcık araştırıldığında zaten bu tespit edilecek ve ilgili hata telafi edilebilecektir, bunun da farkındayım. Üzerimdeki bu lekenin kalkacağına inancım tam, ancak canımı sıkan bir konu daha var.

FETÖ’cü diye etiketlenmemin sebebi bu paragrafın altında ekran görüntüsünde yer alan paylaşımdır. Söz konusu paylaşım bana ait değil, yakın arkadaşım, dostum olan Necati’nin 1 Şubat 2016 tarihinde yapmış olduğu bir paylaşımıdır. O dönem, fotoğrafın hemen üstünde etiketli olan arkadaşlarım ile düzenli olarak dışarıda ya da birimizin evinde toplanır muhabbet ederdik. Bilen bilir, Ahmet çok güzel yemek yapar. Necati ve Gökçe de özellikle tatlı ve çay yanında gidebilecek kek, kurabiyelerde çok başarılılar. Görüştüğümüz günlerden birinde bir sonraki toplaşımızda ne yapalım? (arkadaş ortamımızda yaptığımız görüşmelere toplaş deriz) gibi bir muhabbet geçmişti. Necati eve gittiğinde aklına maklube gelmiş ve direkt bir fotoğraf paylaşmıştı.

Ancak esas sorun, maklubede değil, fotoğrafın esas sahibindeydi. Söz konusu fotoğraf Enes Kanter isimli hainin fotoğrafı imiş.

Ben Enes Kanter’in kim olduğunu, nasıl biri olduğunu, yüzünü, siyasi görüşünü, hiçbirşeyini işten çıkarıldığım 27.07.2016 tarihine kadar bilmezdim. Acı bir şekilde öğrenmiş oldum. Öte yandan kendisi ile ilgili paylaşımı zaten ben yapmamıştım.

Can sıkıcı nokta ise şu: FETÖ ile bağlantım olmadığını bile bile, sırf kişisel menfaatleri ve gözünü karartmış hırsı yüzünden bana bile ait olmayan söz konusu ekran görüntüsünü alıp ilgili mercilere ileten, bununla da yetinmeyip hakkımda ağır iftiralar atan namussuz ve haysiyetsiz kişiler maalesef parti içerisinde mevcut. Hakkımda onlarca olumlu görüş belirten yöneticime, çalışma arkadaşıma ve büyüğüme rağmen bana bu iftirayı atan, gerek parti teşkilatı içerisinde, gerek Büyükşehir Belediyesi’nde hakkımda ileri geri konuşan ve ilgili olumlu görüşleri bir şekilde bastıran kişiyi çok iyi biliyorum ve onunla alakalı olan girişimimi, adımı temize çıkarma çabalarımdan bağımsız olarak devam ettireceğim. Herşeyden önce partinin ve davanın kendisine zarar veren bu ve bunun gibi parazitlerin de bir yandan temizlenmeye başlayacağına da eminim.

Şüphesiz, ülkemiz, milletimiz, bayrağımız büyük bir badire atlatmıştır. Bu olaylar esnasında şehit düşenler, arkadaşlarımdan da olmak üzere yaralananlar olmuştur. Ülke ekonomisi ayrıca zarar görmüştür. Bunların arasında başıma gelen üzücü olayın büyüklüğü görece küçük kalmaktadır; lakin benim hayatımı doğrudan değiştirmiştir, bunun ötesinde kötü niyetli olarak bilinçli yapılmıştır. Şu anki durumda, herhangi bir kamu kuruluşunda, ya da Turkcell, Turk Telekom, Turk Hava Yolları gibi devler bünyesinde çalışabilmem mümkün gözükmüyor. Öncelikli amacım üzerimdeki lekeyi temizlemektir. Bu yazıyı ise belki hakkımda akıllarda soru işareti olmuştur diye hazırladım. Eğrisini doğrusunu açıklamaya çalıştım. İlgili paylaşımı ise silmiyor ve sildirmiyorum ki herkes gerçeğin ne olduğunu görsün, bilsin.

Rabbim bu haysiyetsiz FETÖ’cülerle mücadelede devletimizin yanında olsun. Elindeki gücü de şahsi menfaatleri için kullanan namussuzları da ayrıca helak etsin.

TARİH: 2016-08-04
KATEGORİ: Herşeyden